płynna czekolada, symulacja komuterowa

Animacja świąteczna z wykorzystaniem symulacji płynnej czekolady. Wesołych Świąt :D

Tworząc animację z życzeniami świątecznymi z okazji Świąt Wielkanocnych wykorzystana została symulacja płynnej czekolady oblewającej jajko. Realizacja tego zadania nie należy do najłatwiejszych. W dzisiejszym poście info jak osiągnąć smaczny efekt końcowy.

Continue Reading...
http://placehold.it/792x418

Oculus Rift DK 2 - targi kariera IT.

W maju uczestniczyliśmy z naszym sprzętem Oculus na konferencji. Prezentowaliśmy uczestnikom konferencji jak to jest poczuć się w wirtualnym świecie. A właściwie co to jest Oculus Rift? ? Oculus Rift to okulary wirtualnej rzeczywistości. To innowacyjna technologia, która pozwala użytkownikowi „wsiąknąć” w cyfrowy świat, „wejść do gry”. Technologia wirtualnej rzeczywistości przenosi człowieka do świata w którym ograniczenia nie istnieją. ? Połączony z komputerem wyświetla obraz zmieniający się dynamicznie zgodnie z ruchami głowy użytkownika, dając efekt rozglądania się w środowisku gry zupełnie jak w normalnym świecie.. ? W skrócie: grając w grę i poruszając głową, wirtualny świat przed naszymi oczami porusza się dokładnie tak, jakbyśmy stali w tym miejscu, gdzie znajduje się nasz bohater. Chcesz spojrzeć za siebie? Po prostu odwróć się. Chcesz zobaczyć, czy rozwiązałeś sznurowadło? Po prostu spójrz na buty. Wrażenia są naprawdę niesamowite i każdy zdejmował okulary z naprawdę wielkim uśmiechem !?

Making of Adventure Of A Lifetime - Coldplay.

Dość obszerny materiał video z produkcji teledysku Coldplay - Adventure of a lifetime. Członkowie zespołu sami występowali w klipie, wcielając się w postacie szympansów. Zwierzęta te są trudne do animacji, dlatego dzięki wykorzystaniu technologii motion capture wszystko wygląda niezwykle realistycznie i ogląda się z przyjemnością. Zachęcam do obejrzenia powyższego materiału video. Klip to kawał dobrej roboty.